Oferta d'idiomes curs 2019-2020

OFERTA D’IDIOMES I LITERATURA

Codi

CURSOS DE VALENCIÀ

 

     

VE1

Valencià Nivell Elemental B1

Dilluns i dijous

17:00 a 18:30

VE2

Valencià Nivell Elemental B2

Dilluns i dijous

19:30 a 21:00

VM1

Valencià Nivell Mitjà C1 (Grup 1)

Dimecres i divendres

15:30 a 17:00

VM2

Valencià Nivell Mitjà C1 (Grup 2)

Dilluns i dimecres

18:30  a 20:00

VM3

Valencià Nivell Mitjà C1 (Grup 3)

Dimarts i dijous

17:00 a 18:30

VS1

Valencià Nivell Superior C2 (Grup 1)

Dilluns i dimecres

17:00 a 18:30

VS2

Valencià Nivell Superior C2 (Grup 2)

Dimarts i dijous

18:30 a 20:00

 

Codi

CURSOS DE CASTELLÀ PER A PERSONES MIGRANTS

CA1

Castellà migrants – Nivell 1 – G1

Dimarts i divendres

15:30 a 17:00

CA2

Castellà migrants – Nivell 1 –G2

Dilluns i dimecres

19:30 a 21:00

CA3

Castellà migrants – Nivell 1 avançat – G1

Dimecres i divendres

17:00 a 18:30

CA4

Castellà migrants – Nivell 1 avançat – G2

Dilluns i dimecres

20:00 a 21:30

CA5

Castellà migrants – Nivell 2

Dilluns (17/18:30) i divendres (18:30/20)

17/18:30 i 18:30/20

 

Codi

CURSOS D’ANGLÈS

EI1

Anglès - Nivell A1.1 Grup 1

Dimecres i dijous

17:00 a 18:30

EI2

Anglès - Nivell A1.1  Grup 2

Dilluns i dimecres

18:30 a 20:00

EI3

Anglès - Nivell A2  Grup 3

Dimarts i dijous

18:30 a 20:00

EI4

Anglès - Nivell A1.2 Grup 1

Dimecres i divendres

15:30 a 17:00

EI5

Anglès - Nivell A1.2 Grup 2

Dimarts i dijous

19:00  a 20:30

EI6

Anglès - Nivell A2 Grup 1

Dilluns i dimecres

17:00  a 18:30

EI7

Anglès - Nivell A2 Grup 2

Dimarts i dijous

17:00  a 18:30

EI8

Anglès - Nivell B1 Grup 1

Dilluns i dimecres

17:00 a 18:30

EI9

Anglès - Nivell B1 Grup 2

Dilluns i dimecres

18:30 a 20:00

EI10

Anglès - Nivell B1 Grup 3

Dimarts i dijous

17:00 a 18:30

 

Codi

CURSOS DE FRANCÈS

FR1

Francès - Nivell 1 Grup 1

Dimarts i dijous

17:00  a 18:30

FR2

Francès - Nivell 2 Grup 1

Dilluns i dimecres

18:30 a 20:00

FR3

Francès – Nivell 3 Grup 1

Dimarts i dijous

20:00 a 21:30

FR4

Francès - Cultura i creació literària

Dimarts 

19:15 a 21:15

 

Codi

CURSOS DE CREACIÓ I RECREACIÓ LITERÀRIA

LIT

La literatura és vida... (Club de lectura)

Dimecres

19:30 a 21:00

CC

Conta contes – Taller de narració oral

Dimarts

17:00 a 19:00

 

Oferta formativa 2019-2020

Cursos

Dies

Horaris

Alfabetització

Dilluns a divendres

15:00 a 17:00

17:15 a 19:15

Neolectors

Dilluns a divendres

15:00 a 17:00

17:15 a 19:15

Educació de base/Cultura general

Dilluns a divendres

15:00 a 17:00

17:15 a 19:15

19:30 a 21:30

Graduat en Educació Secundària. Nivell 1

Dilluns a divendres

15:00 a 18:00

18:30 a 21:30

Graduat en Educació Secundària. Nivell 2

Dilluns a divendres

15:00 a 18:00

18:30 a 21:30

   

Accés a la Universitat Majors de 25/45 anys.

Totes les especialitats de les universitats públiques valencianes.

Dilluns a divendres

15:00 a 21:30 (consultar horaris segons especialitats)

Accés a Cicles Formatius de Grau Superior de Formació Professional.

Totes les opcions.

Dilluns a divendres 

15:00 a 21:30 (consultar horaris segons especialitats)

  

Servef – Labora

Curs de preparació de les proves de competències clau per accedir als Certificats de Professionalitat de Nivell 2 del Servei Valencià d’Ocupació i Formació

Dilluns a divendres

15:00 a 18:00

18:30 a 21:30

  

Cursos en Centre FPA Plaça Sant Pasqual, 20

 Cursos

Dies

Horaris

IN1 Informàtica Iniciació 1 SP

Dimarts i Dijous

10:00 a 11:30

IN2 Informàtica Iniciació 2 SP

Dimarts i Dijous

15:30 a 17:00

IN3 Informàtica Iniciació 3 SP

Dimarts i Dijous

19:30 a 21:00

IP1 Informàtica perfeccionament 1 SP

Dimarts i Dijous

11:30 a 13:00

IP2 Informàtica perfeccionament 2 SP

Dimecres i Divendres

15:30 a 17:00

IP3 Informàtica perfeccionament 3 SP

Dilluns i Dimecres

20:00 a 21:30

IT1 Informàtica Internet 1 SP

Dilluns i Dimecres

17:00 a 18:30

IT2 Informàtica Internet 1 SP

Dilluns i Dimecres

18:30 a 20:00

IT3 Informàtica Internet 2 SP

Dimarts i Dijous

17:00 a 18:30

CE1 Taller Ceràmica Torn 1

Dimarts i Dijous

15:30 a 17:30

CE2 Taller Ceràmica Torn 2

Dimarts i Dijous

18:00 a 20:00

LIT1 La literatura és vida (Club de lectura)

Dimecres

19:30 a 21:00

FR Francès: Cultura i creació literària

Dimarts

19:15 a 21:00

CO Contacontes (taller de narració oral)

Dijous

17:00 a 19:00

 

Cursos en Centre C/ Marco, 1

Cursos

Dies

Horaris

PL1 Plàstica—Pintura a l’oli 1

Dimarts / dijous

15:00 a 17:00

PL2 Plàstica—Pintura a l’oli 2

Dimarts / dijous

17:00 a 19:00

DB1 Dibuix 1

Dilluns/Dimecres

16:30 a 18:30

DB1 Dibuix 2

Dilluns/Dimecres

18:30 a 20:30

RM1 Restauració de Mobles1

Dilluns

17:30 a 20:30

RM2 Restauració de Mobles2

Dijous

17:30 a 20:30

FO1 Fotografia Iniciació

Dimarts

18:30 a 20:00

FO2 Fotografia Perfeccionam.

Dimarts

20:00 a 21:30

EM1 Intel·ligència Emocional1

Divendres –alterns

18:00 a 20:00

EM2 Intel·ligència Emocional2

Divendres –alterns

18:00 a 20:00

YG1 Ioga Grup 1

Dimarts/Dijous

19:30 a 20:30

YG2 Ioga Grup 2

Dimarts/Dijous

20:30 a 21:30

PIL1 Pilates Grup 1

Dimarts/Dijous

17:30 a 18:30

PIL2 Pilates Grup 2

Dimarts/Dijous

18:30 a 19:30

PIL3 Pilates Grup 3

Dilluns/Dimecres

19:00 a 20:00

PIL4 Pilates Grup 4

Dilluns/Dimecres

20:00 a 21:00

MF1 Mindfulness

Dijous

16:00 a 17:30

TM1 Teràpies Manuals Nivell 1-A

Dimecres

16:00 a 19:00

TM3 Teràpies Manuals Nivell 2-B

Dimarts

09:30 a 12:30

TM4 Teràpies Manuals Nivell 3-A

Dilluns

16:00 a 19:00

SPA Spateràpia

Divendres

15:00 a 18:00

SH2 Shiatsu 1º nivell*

Dissabte/Diumenge

Matí i vesprada/Matí

SH3 Shiatsu 2º nivell*

Dissabte/Diumenge

Matí i vesprada/Matí

TO3 Teràpia oriental nivell 2

Dilluns

9.30 a 12.30

TO4 Teràpia oriental nivell 2*

Dissabte/Diumenge

Matí i vesprada/Matí

* Un cap de setmana al mes

Subcategorías