Oferta formativa 2019-2020

Cursos

Dies

Horaris

Alfabetització

Dilluns a divendres

15:00 a 17:00

17:15 a 19:15

Neolectors

Dilluns a divendres

15:00 a 17:00

17:15 a 19:15

Educació de base/Cultura general

Dilluns a divendres

15:00 a 17:00

17:15 a 19:15

19:30 a 21:30

Graduat en Educació Secundària. Nivell 1

Dilluns a divendres

15:00 a 18:00

18:30 a 21:30

Graduat en Educació Secundària. Nivell 2

Dilluns a divendres

15:00 a 18:00

18:30 a 21:30

   

Accés a la Universitat Majors de 25/45 anys.

Totes les especialitats de les universitats públiques valencianes.

Dilluns a divendres

15:00 a 21:30 (consultar horaris segons especialitats)

Accés a Cicles Formatius de Grau Superior de Formació Professional.

Totes les opcions.

Dilluns a divendres 

15:00 a 21:30 (consultar horaris segons especialitats)

  

Servef – Labora

Curs de preparació de les proves de competències clau per accedir als Certificats de Professionalitat de Nivell 2 del Servei Valencià d’Ocupació i Formació

Dilluns a divendres

15:00 a 18:00

18:30 a 21:30

  

Cursos en Centre FPA Plaça Sant Pasqual, 20

 Cursos

Dies

Horaris

IN1 Informàtica Iniciació 1 SP

Dimarts i Dijous

10:00 a 11:30

IN2 Informàtica Iniciació 2 SP

Dimarts i Dijous

15:30 a 17:00

IN3 Informàtica Iniciació 3 SP

Dimarts i Dijous

19:30 a 21:00

IP1 Informàtica perfeccionament 1 SP

Dimarts i Dijous

11:30 a 13:00

IP2 Informàtica perfeccionament 2 SP

Dimecres i Divendres

15:30 a 17:00

IP3 Informàtica perfeccionament 3 SP

Dilluns i Dimecres

20:00 a 21:30

IT1 Informàtica Internet 1 SP

Dilluns i Dimecres

17:00 a 18:30

IT2 Informàtica Internet 1 SP

Dilluns i Dimecres

18:30 a 20:00

IT3 Informàtica Internet 2 SP

Dimarts i Dijous

17:00 a 18:30

CE1 Taller Ceràmica Torn 1

Dimarts i Dijous

15:30 a 17:30

CE2 Taller Ceràmica Torn 2

Dimarts i Dijous

18:00 a 20:00

LIT1 La literatura és vida (Club de lectura)

Dimecres

19:30 a 21:00

FR Francès: Cultura i creació literària

Dimarts

19:15 a 21:00

CO Contacontes (taller de narració oral)

Dijous

17:00 a 19:00

 

Cursos en Centre C/ Marco, 1

Cursos

Dies

Horaris

PL1 Plàstica—Pintura a l’oli 1

Dimarts / dijous

15:00 a 17:00

PL2 Plàstica—Pintura a l’oli 2

Dimarts / dijous

17:00 a 19:00

DB1 Dibuix 1

Dilluns/Dimecres

16:30 a 18:30

DB1 Dibuix 2

Dilluns/Dimecres

18:30 a 20:30

RM1 Restauració de Mobles1

Dilluns

17:30 a 20:30

RM2 Restauració de Mobles2

Dijous

17:30 a 20:30

FO1 Fotografia Iniciació

Dimarts

18:30 a 20:00

FO2 Fotografia Perfeccionam.

Dimarts

20:00 a 21:30

EM1 Intel·ligència Emocional1

Divendres –alterns

18:00 a 20:00

EM2 Intel·ligència Emocional2

Divendres –alterns

18:00 a 20:00

YG1 Ioga Grup 1

Dimarts/Dijous

19:30 a 20:30

YG2 Ioga Grup 2

Dimarts/Dijous

20:30 a 21:30

PIL1 Pilates Grup 1

Dimarts/Dijous

17:30 a 18:30

PIL2 Pilates Grup 2

Dimarts/Dijous

18:30 a 19:30

PIL3 Pilates Grup 3

Dilluns/Dimecres

19:00 a 20:00

PIL4 Pilates Grup 4

Dilluns/Dimecres

20:00 a 21:00

MF1 Mindfulness

Dijous

16:00 a 17:30

TM1 Teràpies Manuals Nivell 1-A

Dimecres

16:00 a 19:00

TM3 Teràpies Manuals Nivell 2-B

Dimarts

09:30 a 12:30

TM4 Teràpies Manuals Nivell 3-A

Dilluns

16:00 a 19:00

SPA Spateràpia

Divendres

15:00 a 18:00

SH2 Shiatsu 1º nivell*

Dissabte/Diumenge

Matí i vesprada/Matí

SH3 Shiatsu 2º nivell*

Dissabte/Diumenge

Matí i vesprada/Matí

TO3 Teràpia oriental nivell 2

Dilluns

9.30 a 12.30

TO4 Teràpia oriental nivell 2*

Dissabte/Diumenge

Matí i vesprada/Matí

* Un cap de setmana al mes