Horaris accés a la Universitat 2015-2016

CURS 2015-2016

GRUPS D’ACCÉS UNIVERSITAT MAJORS 25 ANYS/45 ANYS

INICI DE LES CLASSES. Dilluns dia 21 de setembre a les 5 de la vesprada Aula 3C

HORARI

DILLUNS

DIMARTS

DIMECRES

DIJOUS

DIVENDRES

15:30/17:00 Física

Prof: Raquel Peláez

Aula B2

 

16:00/17:30 Biologia

Prof.: Javier Alcalá

Aula Soterrani 2.

 

16:30/17:30 Geografia

Prof: Pepe Veiga

Aula 3C

 

16:00/17:00

Dibuix Tècnic

Prof: Angel García

Aula B3

16:00/17:00

Filosofia

Prof: Ana Alcañiz

Aula 3B

 

16:00/17:00

Matemàtiques

Prof: Pep Val

Aula B2

 

 

 

16:00/17:00

Filosofia

Prof: Ana Alcañiz

Aula 3B

 

16:00/17:00

Matemàtiques

Prof: Pep Val

Aula B2

 

 

16/17

Dibuix Tècnic

Prof: Angel García

Aula B3

15:30/17:00

Química

Prof: Javier Alcalá

Aula 3C

 

 

 

 

16/17  Història

Prof.: Alicia Gimeno

Aula Soterrani

15:30/17:00 Física

Prof: Raquel Peláez

Aula B2

 

15:30/17:00 Biologia

Prof.: Javier Alcalá

Aula Soterrani 2.

 

16/17 Història

Prof.: Alicia Gimeno

Aula 3C

 

16/17

Dibuix Tècnic

Prof: Angel García

Aula B3

17:30/18:30

Valencià

Prof: Rosa Castellanos

Aula 3C

 

18’30/19’30

Castellà

Prof: Pepe Veiga

Aula 3C

 

17:00/18:30

Química

Prof: Javier Alcalá

Aula 3C

 

18’30/19’30 Anglès

Prof: Mario Andreu - Aula 3C

 

18’30/19’30 Francès

Prof: Maite Aparicio

Aula Biblioteca

17:00/18:30

Comentari de Text

Prof: Pepe Veiga

Aula 3C

 

18:30/19:30

Castellà

Prof: Pepe Veiga

Aula 3C

17:00/18:30

Comentari de Text

Prof: Pepe Veiga

Aula 3C

 

 

18’30/19’30 Anglès

Prof: Mario Andreu  Aula 3C

 

18’30/19’30 Francès

Prof: Maite Aparicio

Aula Biblioteca

17/19 Valencià

Prof: Rosa Castellanos

 

 

 

 

 

 

 

19:30/21:30

Matemàtiques

Prof: Pep Val

Aula 3C

19:30/20:30

Castellà

Prof: Pepe Veiga

Aula 3C

19:30/20:30

Geografia

Prof: Pepe Veiga

Aula 3C
 

 

 

Tutor: Pepe Veiga. Dia i hora de tutoria: divendres, de 17 a 18 h.

Nota informativa: Les matèries comuns a tots els accessos són Castellà, Comentari de text, Valencià i Idioma estranger (escollir de l’oferta del centre de FPA entre anglès o francès. També es pot examinar l’alumne d’alemany, italià o portuguès).

La prova d’accés a majors de 45 anys contempla 3 matèries (Castellà, Comentari de text i Valencià) i entrevista personal.

 

Les matèries específiques són, segons les  àrees d’estudi:

Àrea – Opció d’estudis

Matèries específiques

A: Arts i Humanitats

Escollir dues entre: Filosofia, Història, Dibuix Artístic o Tècniques d'Expressió Plàstiques

B: Ciències

Obligatòriament: Matemàtiques. Escollir una entre: Física o Química

C: Ciències de la Salut

Obligatòriament: Biologia. Escollir una entre: Física o Química

D: Ciències Socials i Jurídiques

Escollir dues entre: Geografia, Història o Matemàtiques

E: Enginyeria i Arquitectura

Obligatòriament: Matemàtiques. Escollir una entre: Física o Dibuix Tècnic

 

En el cas que es desitge optar per dues branques simultàniament, aquesta fase constarà dels següents exercicis:

-Arts i humanitats + Ciències Socials i Jurídiques:obligatòriament Història, escollir una entre Filosofia, Dibuix Artístic o Tècniques d'Expressió Plàstiques i escollir una altra entre Geografia o Matemàtiques.

-Ciències + Ciències de la salut:obligatòriament Matemàtiques i  Biologia, escollir una entre Física o Química.

- Ciències+ Enginyeria i Arquitectura: obligatòriament Matemàtiques i escollir una d'aquestes opcions: a) Física // b) Química i Dibuix Tècnic // c) Física i Química // d) Física i Dibuix Tècnic.

- Ciències +Ciències de la salut + Enginyeria i arquitectura:obligatòriament Matemàtiques, Biologia i Física.

Horaris accés a cicles Grau Superior 2015-2016

Horaris Curs 2015-2016

Inici de les classes: dilluns 21 de setembre a les 5 de la vesprada a l'aula 2B amb una sessió informativa.

HORARIS DEL CURS 2015-2016

GRUP 1

 

OPCIÓ A (HUMANITATS I CIÈNCIES SOCIALS):

Matèries comuns: Matemàtiques, Llenguatge i Anglès.

Matèries específiques: Història, Economia i Geografia (cal triar-ne 2).

DILLUNS

DIMARTS

DIMECRES

DIJOUS

DIVENDRES

16:30/17:30 Geografia

Pepe Veiga

Aula 3C

 

 

16/17 Economia

Mª Jose Pelayo

Aula 2B

16:00/17:00

Història

Prof: Alicia Gimeno

Aula Soterrani

16/17 Economia

Mª Jose Pelayo

Aula 2B

 

 

17:30/18:30

Anglès

Prof.: Mario Andreu

Aula Soterrani

17/18:30

Matemàtiques

Prof: Pep Val

Aula 2B

17:00/18:00

Anglès

Prof.: Mario Andreu

Aula Soterrani

17:00/18:30

Matemàtiques

Prof: Pep Val

Aula 2B

 

18:30/19:30

Història

Prof: Alicia Gimeno

Aula Soterrani
 

18:30/19:30

Llengua Castellana

Prof: Ana Alcañiz

Aula 3A

18:30/19:30

Llengua Castellana

Prof: Ana Alcañiz

Aula 2B

 

19:30/20:30

Llengua Castellana

Prof.: Ana Alcañiz

Aula 2B
 

19:30/20:30

Geografia

Prof: Pepe Veiga

Aula 3C
   

 

Tutor: Pep Val. Horari de tutoria divendres de 17:00 a 18:00

 

 

 

 

Horaris Curs 2015-2016

Inici de les classes: dilluns 21 de setembre a les 6:30 de la vesprada a l'aula 2B amb una sessió informativa.

GRUP 2

 

OPCIONS: b) TECNOLOGIA i c) CIÈNCIES

Matèries comuns: Matemàtiques + Llenguatge + Anglès

 

Matèries específiques:

Opció b) TECNOLOGIA: Dibuix Tècnic, Tecnologia Industrial o Física i Química (cal triar-ne 2).

Opció c) CIÈNCIES: Física, Química o Biologia i Ciències de la Terra (cal triar-ne 2).

 

 

DILLUNS

DIMARTS

DIMECRES

DIJOUS

DIVENDRES

15:00/16:00

Tecnologia

Prof: Angel García

Aula B3

 

16:00/17:00

Dibuix Tècnic

Prof: Angel García

Aula B3

 

15:30/17:00 Física

Prof: Raquel Peláez

Aula B2

 

15:30/17:00

Biología Prof: Rosella Castellanos. Aula 3C

 

 

 

 

15:00/16:00

Tecnologia

Prof: Angel García

Aula B3

 

16:00/17:00

Dibuix Tècnic

Prof: Angel García

Aula B3

 

15:30/17:00

Biología Prof: Rosella Castellanos. Aula 3C

 

 

15:30/17:00

Química

Prof: Javier Alcalá

Aula 3C

 

 

 

15:00/16:00

Tecnologia

Prof: Angel García

Aula B3

 

16:00/17:00

Dibuix Tècnic

Prof: Angel García

Aula B3

 

15:30/17:00 Física

Prof: Raquel Peláez

Aula B2

 

17:00/18:30 Matemàtiques

Prof: Pep Val

Aula 2B

17:00/18:30

Química

Prof: Javier Alcalá

Aula 3C

 

17:00/18:30 Matemàtiques

Prof: Pep Val

Aula 2B

 

 

 

18:30/19:30

Anglès

Prof: Mario Andreu

Aula 2B

 18:30/20:00

Llengua Castellana

Prof: Ana Alcañiz

Aula 2B

18:30/19:30

Anglès

Prof: Mario Andreu

Aula 2B

 

 

 

   

19:30/21:00

Llengua Castellana

Prof: Ana Alcañiz

Aula 2B
   

 

Tutor: Pep Val – Hora de tutoria: Divendres, de 17:00 a 18:00

Horaris cursos d'anglés 2015-2016

CURS 2015-2016

CURSOS D'ANGLÉS

Centre FPA Plaça Sant Pasqual, 20

Codi

Cursos

Dies Setmana

Horari

EI1

Anglés- Nivell 1 (Grup 1)

Dimarts i Divendres

17:00 a 18:30

EI3

Anglés- Nivell 2 (Grup 1)

Dilluns i Dijous

17:00 a 18:30

EI4

Anglés- Nivell 2 (Grup 2)

Dimarts i Dijous

17:00 a 18:30

EI6

Anglés- Nivell 3 (Grup 1)

Dimarts i Dijous

18:30-20:00

 

 

Centre FPA Centre Cultural Vora Séquia (C/ Gómez Ferrer, 12  -Entrada per carrer Marco, 1)

Codi

Cursos

Dies Setmana

Horari

EI2

Anglés- Nivell 1 (Grup 2)

Dimarts i Dijous

18:30 a 20:00

EI5

Anglés- Nivell 2 (Grup 3)

Dilluns i Dimecres

18:30 a 20:00

EI7

Anglés- Nivell 3 (Grup 2)

Dilluns i Dimecres

17:00 a 18:30

 

Horaris cursos de francés 2015-2016

CURS 2015-2016

CURSOS DE FRANCÉS

 

Centre FPA Plaça Sant Pasqual, 20

 

Codi

Cursos

Dies Setmana

Horari

FR1

Francés Nivell 1 (Grup 1)

Dimarts i Divendres

17 a 18:30

FR2

Francés Nivell 1 (Grup 2)

Dimarts i Dijous

20 a 21:30

FR3

Francés Nivell 2 (Grup 1)

Dilluns i Dimecres

16:30 a 18:00

FR4

Francés Nivell 3 (Grup 1)

Dilluns i Dimecres

18:00 a 19:30

FR5

Francés Nivell 3 (Grup 2) Conversa

Dimarts

19:15 a 21:15

 

Horaris cursos de valencià 2015-2016

CURS 2015-2016

CURSOS DE VALENCIÀ

Centre FPA Plaça Sant Pasqual, 20

Codi

Cursos

Dies Setmana

Horari

VE1

Valencià Nivell Elemental (Grup 1)

Dilluns i Dimecres

18:30 a 20

VM1

Valencià Nivell Mitjà (Grup 1)

Dilluns i Divendres

15:30 a 17

VM2

Valencià Nivell Mitjà (Grup 2)

Dimecres i Dijous

17:00 a 18:30

VS1

Valencià Nivell Superior (Grup 1)

Dilluns i Dimecres

19:30 a 21

 

 

Centre FPA Centre Cultural Vora Séquia (C/ Gómez Ferrer, 12 - Entrada per carrer Marco, 1)

Codi

Cursos

Dies Setmana

Horari

VE2

Valencià Nivell Elemental (Grup 2)

Dimarts i Dijous

15:30 a 17

VM3

Valencià Nivell Mitjà (Grup 3)

Dimarts i Dijous

15:30 a 17

 

Subcategorías